ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Wazektomia - klasyczna i kanadyjska (bez skalpela)

 

Wazektomia w Szpitalu Dworska za 2500 zł!

Metoda BEZSZWOWA. Znieczulenie miejscowe BEZIGŁOWE. 

Wazektomia (łac. vasotomia, vas – naczynie oraz gr. ektomía – wycinać) jest najbardziej znaną, najefektywniejszą i całkowicie bezpieczną metodą męskiej antykoncepcji. Jest to bardzo popularny zabieg od wielu lat stosowany w USA. Szacuje się, że w USA 20% mężczyzn po 35. roku życia poddało się wazektomii, a każdego roku wykonuje się nawet pół miliona tego typu procedur. W Polsce metoda ta przez lata była niedostępna, a obecnie zyskująca na coraz większej popularności.

Wazektomia w porównaniu do innych metod antykoncepcji mieni się tą najbardziej skuteczną w zapobieganiu ciąży. Współczynnik niepowodzenia tej metody jest znikomy, dlatego też coraz więcej mężczyzn decyduje się na ten krok. Skuteczność metody sięga powyżej 99,8%. Dodatkowo w porównaniu z podwiązaniem jajowodów, wazektomia jest o wiele łatwiejsza w przeprowadzeniu, tańsza i bardziej bezpieczna.

 

Umów wizytę teraz - do lekarza wykonującego operację wazektomii w naszym szpitalu

lek. med. Witold Smoleński - spec. urolog


lek. med. Witold Smoleński - urolog, Kraków

 

Procedura zabiegowa- Wazektomia klasyczna -na czym polega zabieg?

Wazektomia jest nieskomplikowanym mikrochirurgicznym zabiegiem urologicznym wykonywanym w warunkach ambulatoryjnych. Polega na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodu lub nasieniowodów w celu przerwania ich ciągłości. Skutkiem interwencji jest blokada drożności światła nasieniowodów, a tym samym przerwanie transportu plemników do ejakulatu. Procedura ta jedynie blokuje ich przekazywanie, lecz w żaden sposób nie wpływa na zachowania seksualne u mężczyzny, takie jak zdolność do erekcji, orgazmu, ejakulacji czy też przyjemnego seksu. Nie zmniejsza się również popęd seksualny, a gruczoły produkujące ejakulat nie ulegają zmianie po wykonanym zabiegu. Kolor, zapach i spójność ejakulatu również nie zmieniają się. Zabieg wymaga założenia szwów. Technika ta niesie z sobą wiele innych korzyści, tj.: skrócenie czasu zabiegu i rehabilitacji, mniejszy dyskomfort i większa skuteczność.
Sama procedura zabiegowa WBS trwa od 15 do 30 minut i zależy w dużej mierze od warunków anatomicznych przebiegu nasieniowodu oraz najczęściej od występującej u pacjenta nadwagi.
Zabieg rozpoczyna się od miejscowego znieczulenia skóry moszny nad nasieniowodem. Kolejnym krokiem jest przecięcie nasieniowodów oraz ich podwiązanie za pomocą nici chirurgicznej. Dodatkowo końce nasieniowodów zostają zamknięte przy pomocy elektrokoagulacji i umieszczone osobno w różnych przedziałach moszny, co ogranicza ich możliwość ponownego złączenia się. Po zabiegu odczuwa się najczęściej jedynie niewielki dyskomfort.
Po wazektomii wskazana jest ostrożność, oszczędny tryb życia oraz absencja seksualna przez 7 dni, gdyż pacjent może odczuwać niewielki ból i delikatne “pociąganie”.

Procedura zabiegowa- Wazektomia kanadyjska (bez skalpela)- na czym polega zabieg?

Metoda mniejinwazyjna. Nasieniowód lokalizowany jest przez skórę i zakłada się na niego specjalny zacisk, zastępując tym samym nacięcie niedużym rozwarstwieniem powłoki skórnej. Możliwy zabieg bez szwów.

Korzyści dla mężczyzny płynące z wazektomii

- oszczędność na kobiecej antykoncepcji,
- natychmiastowy efekt,
- pełna bezpłodność do końca życia (brak plemników w nasieniu),
- utrzymanie pełnej sprawności oraz orgazmu i wytrysku,
- komfort psychiczny dla mężczyzny i jego partnerki,
- brak skutków ubocznych.

BIBLIOGRAFIA

1. E. Siwik, Antykoncepcja Mężczyzn. Wazektomia, e-book
2. J. J. Pawłowicz, Wazektomia – metoda ,,antykoncepcji” czy okaleczanie mężczyzn, Teologia i Moralność, Tom 8, 2010
3. http://lifemedica.pl/zabiegi/wazektomia/#1
4. http://urologiagdansk.pl/wp-content/uploads/2018/02/Wazektomia-dla-pacjenta.pdf

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu (zależny od metody)   1 godzina
 Badania wymagane do zabiegu  APTT, INR
 Znieczulenie miejscowe bezigłowe.
Pobyt w Szpitalu  NIE
Okres znacznej dysfunkcji -
Okres ograniczonej dysfunkcji -
Po zabiegu

Bezszwowa metoda.
seminogram po 8 tygodniach (Nie wykonujemy w naszej placówce.
Badanie nasienia można wykonać w Laboratorium Medycznym
ul. Profesora Michała Życzkowskiego 16 , Kraków)

Zmiana opatrunków  codziennie
Przeciwwskazania do zabiegu -

FAQ
1. Czy istnieje możliwość odwrócenia procedury wazektomii?
Zwykło się przyjmować, że zabieg wazektomii jest trwały i nieodwracalny. Nie jest to jednak zgodne z prawdą, gdyż rozwój technik makrochirurgicznych stwarza możliwość przywrócenia drożności i ciągłości nasieniowodów u mężczyzny. Odwracalność w 5% - 10%.
2. W jakim wieku można wykonać wazektomię?
Sam wiek nie jest czynnikiem decydującym. W USA wazektomię można wykonać po ukończeniu 18 lat, natomiast w krajach skandynawskich dopiero po ukończeniu 25 roku życia. Granica wiekowa zależy więc od prawa obowiązującego w konkretnym kraju. W Polsce obecnie nie istnieją żadne przepisy regulujące ten problem, dlatego w kwestii przeprowadzenia zabiegu do każdego pacjenta podchodzi się w sposób zindywidualizowany.

Cena usługi: 2500

Cena: 2500 zł

Rejestracja Wizyty

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka