ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Mezoterapia osoczem

Mezoterapia jest zabiegiem mającym na celu poprawę stanu skóry poprzez dostarczenie jej substancji odżywczych i regenerujących. To jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w dziedzinie dermatologii i medycyny estetycznej. Wyróżnia się mezoterapię igłową, która polega na dostarczaniu kwasu hialuronowego do skóry właściwej, wraz z substancjami dodatkowymi takimi jak witaminy, aminokwasy i mikroelementy. Podawanie składników aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów. Mezoterapię igłową wykonuje się w celu zmniejszenia wiotkości skóry i poprawy jej kondycji, ma więc ona zastosowanie w przypadku cery starzejącej się, jak również w innych obszarach ciała, na których występuje np. cellulit. Innym rodzajem zabiegu jest mezoterapia bezigłowa, w trakcie której substancje wprowadzane są nieinwazyjnie metodą elektroporacji. W tym celu używa się aparatury wytwarzającej prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, czego rezultatem jest czasowe zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych, aby mogły one przyswoić substancje lecznicze. Wyróżnia się także sonoforezę, w której czynnikiem zwiększającym przepuszczalność błon są ultradźwięki, oraz jonoforezę, wykorzystującą prąd elektryczny do przenikania substancji w formie jonów w głąb skóry. Pozostałe metody mezoterapii to mezoterapia mikroigłowa oraz derma roller, który dostarcza substancje do skóry poprzez użycie obrotowego wałeczka wyposażonego w drobne igiełki.

Umów wizytę teraz - do lekarza wykonującego zabieg mezoterapii osoczem z stężonymi płytkami w naszym szpitalu

dr n.med. Grzegorz Mocny -spec. chirurg plastyczny


dr n.med. Grzegorz Mocny - chirurg plastyczny, Kraków

 

 

Mezoterapia osoczem 

Jest to zabieg mezoterapii igłowej, znany także jako „wampirzy lifting”. Jego specyfika polega na tym, że substancją wprowadzaną do skóry jest osocze (osocze o wysokiej zawartości trombocytów). Krew pobierana jest od pacjenta, u którego wykonywany będzie zabieg. Następnie metodą wirowania gradientowego uzyskuje się osocze, które wstrzykuje się do skóry. Dzięki użyciu osocza pacjenta nie istnieje ryzyko wystąpienia reakcji immunologicznej, a więc jakichkolwiek alergii czy nietolerancji. Metoda ta pomaga odzyskać witalność skóry i stymuluje produkcję kolagenu. W plazmie krwi obecne są substancje, które mają zdolność pobudzania komórek do przekształcania się w fibroblasty, których zadaniem jest produkcja włókien kolagenowych i elastyny. Ten rodzaj mezoterapii sprawdza się w przypadku cery pozbawionej elastyczności, z zauważalnymi oznakami starzenia. „Wampirzy lifting” można stosować profilaktycznie już u osób powyżej 25. roku życia. Najczęściej wykonuje się go jednak u pacjentów w wieku 30-40 lat, a jego efekty są wtedy najbardziej widoczne. Mezoterapii osoczem nie zaleca się u osób powyżej 60. roku życia, jednak są to orientacyjne zakresy, ponieważ czynnikiem decydującym jest kondycja skóry. Zabieg jest także polecany w celu wypełnienia blizn potrądzikowych, w przypadku zapobiegania łysieniu androgenicznemu lub dla wzmocnienia osłabionych, wypadających włosów. Ma więc szeroki zakres zastosowań, nie tylko dla cery starzejącej się.

Przeciwwskazania

Ze względu na użycie komórek macierzystych z krwi pacjenta ryzyko związane z powikłaniami po zabiegu jest niewielkie. Istnieje jednak grupa problemów zdrowotnych, o których warto poinformować lekarza, aby mógł podjąć odpowiednią dla pacjenta decyzję. Są to choroby krwi, różnego rodzaju schorzenia i stany zapalne skóry, zaburzenia autoimmunologiczne, infekcje bakteryjne oraz wirusowe, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz stosowanie leków mających działanie koagulacyjne, choroby nowotworowe, ciąża i karmienie piersią.

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna pobranie krwi od pacjenta, najczęściej z żyły odłokciowej, tak jak ma to miejsce w przypadku morfologii. Ilość pobranej krwi waha się od 8 do 24 ml. Materiał zostaje odwirowany, tak aby rozdzielić osocze od erytrocytów i leukocytów. Zaaspirowane do strzykawki osocze wraz z płytkami krwi wprowadza się pod skórę przy użyciu mikroigieł. Obszar iniekcji zależy od problemów skórnych konkretnego pacjenta i może różnić się zagęszczeniem nakłuć w strefach, gdzie powstawanie zmarszczek jest częstsze ze względu na nasiloną mimikę twarzy. Są to więc rejony wokół ust, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół oczu, pionowa pomiędzy brwiami oraz poziome zmarszczki na czole. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, najczęściej z użyciem lidokainy, jednak dla części pacjentów zabieg może wydawać się nieprzyjemny. Osocze podaje się głębiej niż w przypadku klasycznej mezoterapii igłowej z użyciem kwasu hialuronowego. Pobranie krwi wraz z zabiegiem trwa zazwyczaj od 30 do 45 minut.

Spodziewane efekty

Bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą wystąpić ślady nakłuć lub niewielkie zasinienia, które jednak szybko ustępują. W przypadku skóry o wysokiej zdolności do regeneracji efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się jednak powtórzenie zabiegów w ilości od 3 do 6, w odstępach co 3-4 tygodnie. W celu podtrzymania efektu wykonuje się zabieg podtrzymujący 1-2 razy w roku. Ilość wymagana do osiągnięcia zamierzonych rezultatów zależy od stanu skóry i jej zdolności regeneracyjnych, może się więc różnić w przypadku konkretnych pacjentów.

Rejestracja Wizyty

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka