ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Mezoterapia

Mezoterapia stanowi niechirurgiczny zabieg medyczny z zakresu medycyny estetycznej oraz dermatologii, mający na celu dostarczenie skórze niezbędnych substancji odżywczych. Zabieg ma charakter profilaktyczny i leczniczy jednocześnie, gdyż pomaga w regenracji skóry na poziomie warstw głębokich.

photo 1509967419530 da38b4704bc6

Umów wizytę teraz - do lekarza wykonującego mezoterapie w naszym szpitalu

dr n.med. Grzegorz Mocny -spec. chirurg plastyczny


dr n.med. Grzegorz Mocny - chirurg plastyczny, Kraków

 

Wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg zalecany jest w przypadku istnienia widocznych zmian skórnych oraz problemów o podłożu dermatologicznym np. blizn po trądzikowych. Mezoterapia pomaga odnowić właściwy poziom nawilżenia i napięcia skóry, dzięki czemu wspomaga walkę o idealnie gładką skórę. Zalecana jest jako zabieg redukujący zmarszczki w obrębie twarzy, szyi oraz dekoltu. Dzięki zabiegowi można zredukować widoczne blizny na całym ciele i cienie pod oczami. Mezoterapia niweluje rozstępy oraz cellulit, szczególnie w partiach ciała, jak pośladki, uda czy brzuch. Mezoterapia stosowana jest zarówno w przypadku defektów kosmetycznych, jak i przy konieczności odżywienia i nawilżenia głębokiego skóry w celu zredukowania oznak zmęczenia czy starzenia.

Zabieg można przeprowadzić niezależnie od wieku oraz kondycji skóry pacjenta. Śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych zapewnia szybką regenerację skóry.

Przebieg procesu

Zabieg opiera się w początkowej fazie na zdefiniowaniu defektów kosmetycznych przez lekarza specjalistę oraz ich stadium zaawansowania. Zabieg można przeprowadzić na każdym etapie rozwoju defektów kosmetycznych. Lekarz po szczegółowej analizie kondycji skóry dobiera odpowiedni środek do indywidualnych potrzeb pacjenta, a następnie wstrzykuje go bezpośrednio w niewielkich dawkach w skórę w miejscach podlegających zabiegowi. Podanie substancji aktywnych podskórnie sprawia, że efekty rewitalizacyjne są szybsze i widoczne po krótszym czasie. Najpopularniejszymi preparatami, używanymi do zabiegu mezoterapii są środki m.in. Juvederm, Croma, Restylane, Teosyal, Fillmed.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny (także estetycznej) istnieją przeciwskazania do podjęcia zabiegu, a wśród nich w pierwszej kolejności wymienia się ciążę ze względu na brak informacji odnośnie negatywego wpływu terapii. Osoby, które z obniżoną krzepliwością krwi powinny zrezygnować z mezoterapii. Zabieg odradza się również chorym na zakażenia bakteryjne skóry tj. trądzik ropny; opryszczkę, a także osobom będącym świeżo po zabiegu wstrzyknięcia wypełniaczy skórnych (do 2 tygodni od wykonania zabiegu).

Efekty zabiegu

Zabieg mezoterapii ma na celu odżywienie dogłębne skóry w celu poprawy jej kondycji i zredukowaniu widocznych defektów, wynikających z procesu starzenia czy uszkodzeń. Substancje aktywne ujędrniają i regenerują skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. Zabieg usuwa także rozstępy, blizny oraz redukuje cellulit i tkankę tłuszczowa. Mezoterapia wpływa pozytywnie na ukrwienie skóry.

Mezoterapia skóry owłosionej głowy

Mezoterapia stosowana jest również w przypadku problemów z wypadaniem włosów. Zła kondycja owłosienia skóry głowy może wynikać z wielu czynników, jak nieprawidłowa dieta, stres, warunki atmosferyczne, starzenie się organizmu czy zaburzenia hormonalne. Osłabione włosy w takich przypadkach wypadają, odrastają wolniej, przetłuszczają się. Mezoterapię można stosować, gdy preparaty skórne i środki doustne nie przynoszą już efektów poprawy.

Wskazania do wykonania zabiegu

Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii skóry głowy są wszelkie problemy i zaburzenia z wypadaniem oraz złą kondycją włosów. Do najczęstszych zalicza się łysienie żeńskie i męskie, w tym także męskie łysienie przedniociemieniowe (potocznie zakola) oraz łysienie plackowate. Łysienie może być spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, ale także promieniowaniem UV, stresem, niewłaściwą dietą czy powikłaniami poinfekcyjnymi. Mezoterapia sprawdzi się także w przypadku wypadania włosów po ciąży i spowodowanego przez menopauzę.

Działanie mezoterapii skóry głowy

Substancją stanowiącą podstawę zabiegu mezoterapii skóry głowy jest połączenie kwasu fosfatydylocholinowego, ryboflawiny (witamina B2) z nadtlenkiem dysmutazy i kompleksem aminokwasowym. Wpływa to na zahamowanie łysienia oraz wymuszenie regeneracji struktury włosów. Kwas fosfatydylocholinowy stymuluje namnażanie się kilku typów komórek nabłonkowych cebulki włosa, działając w cyklu komórkowym (zwłaszcza w fazach G1 oraz S), co powoduje wzrost cebulek włosowych. Z kolei ryboflawina, czyli witamina B2, odgrywa rolę ochronną. Stanowi ona podstawę jako czynnik, w reakcjach oksydacyjno-redukcyjnych energetycznego metabolizmu komórek (w tym także komórek cebulek włosowych). Witamina B2 zawiera się przede wszystkim w roślinach oraz pokarmach pochodzenia zwierzęcego (np. wątroba, serce, nerki, pochodne mleka) i wpływa korzystnie na organizm, chroniąc włosy, oczy, skórę czy paznokcie. Natomiast nadtlenek dysmutazy jest naturalnego pochodzenia przeciwutleniaczem pozyskiwanym z nasion melona żółtego. Połączone substancje aktywne w preparacie stosowanym przy zabiegu wstrzykiwane są w skórę głowy, mając wywołać stymulację namnażania nowych komórek.

Efekty zabiegu

W przypadku mezoterapii skóry głowy nadrzędnym celem jest zahamowanie procesu łysienia. Dzięki zabiegowi cebulki włosów są stymulowane do zwiększonej regeneracji oraz szybszej proliferacji. Włosy odzyskują w efekcie sprężystość i blask. Pierwsze efekty widoczne są po dwóch/trzech zabiegach, które następują w odstępach dwutygodniowych. W momencie dotarcia do zadowalającej pacjenta kondycji skóry głowy owłosionej można kontynuować zabiegi profilaktycznie w celu utrzymania stałego efektu. Podstawowa kuracja trwa przez 3 miesiące, a jednorazowy zabieg zajmuje około 20 minut.

Rejestracja Wizyty

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka